Wybór westa

Zakup psa rasy west highland white terier, to zadanie do którego należy się przygotować. Trzeba bowiem pamiętać, że kupujemy sobie towarzysza na wiele lat. Dobrze jest zatem, aby był to pies starannie wyselekcjonowany.

Oczywiście pewne wady psa, w przypadku, gdy ma być on po prostu towarzyszem życia nie są problemem, jeśli jednak ma to być pies, który będzie brał udział w wystawach, uważne oględziny psa przed zakupem to bardzo istotna sprawa.

Gdzie kupować westa

Najnowsze przepisy zakazują handlu zwierzętami bez rodowodu, choć mimo wszystko można znaleźć okazyjne oferty sprzedaży psów z tak zwanych pseudo hodowli. Należy pamiętać, że taki zakup jest zakazany, poza tym może być zakupem nietrafionym, istnieje bowiem spore ryzyko, że pies zakupiony w takiej hodowli nie będzie okazem zdrowia i będzie wymagał leczenia u weterynarza. O wiele lepszym pomysłem jest zakup psa ze sprawdzonej, legalnej hodowli. Adresy takich hodowli bez problemu otrzymamy w każdym związku kynologicznym. Często można taką informacje znaleźć w sieci Internet – związki kynologiczne posiadają swoje strony internetowe, na których takie informacje są zamieszczone.

 

west terrier

Westie szczeniaki

 

Gdy zdecydujemy się na zakup psa z konkretnej hodowli, warto pojechać tam osobiście. Dzięki temu uda się zaobserwować zachowanie psa w naturalnym dla niego środowisku. Będziemy mieli również możliwość zaobserwowania jak zachowują się i jak wyglądają rodzice szczeniaka, jak wygląda jego rodzeństwo. Jeśli jesteśmy w zupełności przekonani o tym, żeby kupić psa z danej hodowli warto to zrobić, w przypadku wątpliwości warto jednak odwiedzić również inne hodowle. Powrót do tej, która jest najlepsza nie stanowi przecież żadnego problemu. Jeśli naszym celem jest zakup psa, którego chcemy pokazywać na wystawach, raczej nie warto decydować się na szczeniaki, w tym wieku bowiem nie uda się ocenić, czy dany szczeniak stanowi wzorzec rasy. Osoby związane z branżą kynologiczną mówią wprost – na dobrego psa, mającego szanse zostać przyszłym championem, nierzadko należy czekać nawet dwa lata. Zakup szczeniaka może oczywiście być dobrym wyborem, jednak często jest to raczej ruletka. Szansa na to, że szczeniak będzie idealny psem jest bliska szansy trafienia poważnej wygranej w toto lotka.

Wybierając westa, który po prostu ma być codziennym naszym towarzyszem warto poświęcić dłuższą chwilę na obserwację wszystkich szczeniaków. Ich zachowanie, temperament to bardzo ważne kryterium wyboru, warto decydować się na psa, którego temperament nam najbardziej odpowiada. Patrząc na bawiące się westy, możemy wyróżnić psy o trzech rodzajach temperamentu:

- dominujący.

Westiki o tym temperamencie są nadzwyczaj odważne i starają się dominować nie tylko nad swoim rodzeństwem. Pies o takim charakterze z pewnością będzie psem, który sprawi nam dużo radości, należy jednak pamiętać, że wychowanie go nie będzie sprawą bardzo łatwą. Psy o tym temperamencie często starają się być bardzo niezależne, potrzebują odpowiedniego podejścia właściciela – wytresowanie takiego psa to zajęcie dla osób, które naprawdę wiedzą co robią.

- ciekawski.

Westy o takim charakterze to idealny wybór dla rodziny z dziećmi lub rodziny, w której bardzo dużo się dzieje. Są odważne, ale nie dominujące, kochają zabawę, są pełne energii ale zupełnie nie przejmują się tym, gdy ktoś stara się je zdominować. Takiego psa będzie można z łatwością nauczyć wielu rzeczy a on sam sprawi nam bardzo wiele radości.

- nieśmiałe

Westy o tym temperamencie polecane są spokojnym osobom, rodzinom, w których niewiele się dzieje. Należy uważnie obserwować takie psy, często bowiem się zdarza, że zdominowane w stadzie, zmieniają się w nowej rodzinie i stają się o wiele odważniejsze i bardziej ciekawskie.

- strachliwe

Westy strachliwe i zbyt spokojne, w zasadzie się nie zdarzają. Jeśli jednak takiego psa spotkamy należy pamiętać, że jest on złym wyborem, dla osób, które prowadzą hałaśliwe życie. Zdarzyć się bowiem może, że ze strachu west stanie się psem agresywnym i atakującym to czego się obawia.

Cena westa

Kupując psa rasy west highland white terier, należy liczyć się z koniecznością zapłacenia 2,3 tysięcy złotych. Warto oczywiście ponieść ten wydatek – west terier jest bowiem doskonałym wyborem, o czym z pewnością można się szybko przekonać. Wszelkie odstępstwa od ceny, powinny być sygnałem do zwrócenia baczniejszej uwagi na stan psa czy też legalność jego pochodzenia.

Zakup psa rasy West highland white terier, to doskonały wybór, jednak jak w przypadku każdego psa, warto zwrócić dużą uwagę na jego stan. Oczywiście każdy west , tak jak każdy pies może być darzony miłością, bez względu na charakter czy też stan zdrowia, jednak warto wybierać psy zdrowe, z pewnego źródła. Udany zakup to gwarancja posiadania psa, którym będziemy cieszyć się przez wiele lat. Z pewnością dostarczy nam on wiele radości i będzie wiernym towarzyszem dla całej rodziny.

„Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • agresywny szczeniak west
 • na co zwrocic uwage przy kupnie westa
 • czy warto kupić west highland white terrier
 • czy warto kupić westa
 • west agresywny
 • WEST HIGHLAND WHITE TERRIER jak tresowac
 • West highland white terrier bez rodowodu
 • zakup wessta
 • jak dobrze kupić westa
 • gdzie sprawdzic szczeniaka west
Podziel się na:
 • Print
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • RSS
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik

Leave a Reply

CommentLuv badge

See also: